Impetigo: bakteriální kožní onemocnění

Bakteriální infekce impetigo se šíří hlavně v dětských kolektivech, ale nevyhýbá se ani dospělým. Co to vůbec je, jak se onemocnění projevuje a jak vám octenisept může pomoct? Přečtěte si náš blog!

Nakažlivá kožní infekce

Jedná se o vysoce nakažlivou infekci kůže, kterou přenáší zlatý stafylokok a streptokok. Nemoc postihuje především obličej a krk, ale prakticky všechny části těla. Hodně náchylné jsou na ni děti, protože se pohybují ve větších skupinách ve školkách, školách nebo o prázdninách v letních táborech a veřejných koupalištích.

Právě v létě se infekci daří nejvíc, protože je vlhko a teplo. Často i malá ranka v podobě říznutí, oděrky nebo kousnutí od hmyzu značí riziko. Kožní bariéra je narušená a bakterie mají volný průchod.

Podchyťte ji od prvních příznaků

Impetigo se přenáší nejen přímým kontaktem s nakaženým, ale i zamořenými hračkami nebo ručníkem. Existují 2 formy:

  • Bulózní forma – Je méně častá, zato s velkými, ale nebolestivými puchýři. Ty následně prasknou a přemění se na červená mokvající ložiska.
  • Nebulózní forma – Tato forma je nejčastější. Z červených skvrn vzniknou malé puchýřky, které prasknou a vytvoří se krusta. Rány ale nepostihují kůži do hloubky, takže po zahojení je oblast sice zarudlá, ale bez jizev.

V obou případech se připravte až na 10denní léčbu, klidový režim a dodržování přísné hygieny (pravidelné praní ručníku po koupání, dezinfikování koupelny a WC a podobně).

Vezměte na pomoc octenisept

Zastavte se v lékárně pro octenisept sprej a hojivý gel. Tihle dva parťáci se totiž parádně doplňují. Při lehčích formách impetiga sprejem postižené oblasti pravidelně dezinfikujte (omezí se další šíření) a gelem urychlete proces hojení.

V závažnějších případech už nespoléhejte na samoléčbu, ale zajděte k lékaři. Pravděpodobně odejdete s předpisem na antibiotické léky a mast, ale léčbu můžete i za takovéhle situace podpořit octeniseptem.

https://www.traditionrolex.com/13
https://www.traditionrolex.com/13