Jak správně ošetřit ránu ve 2 krocích

Na povrchové rány si hravě vystačíte s domácí lékárničkou. Když budete správně postupovat při ošetření, urychlíte hojení a děti budou moct rychle vyrazit za novým dobrodružstvím. Jak postupovat si přečtěte v článku.

Jak na ošetření ran s octeniseptem?

  1. Čištění a dezinfekce v jednom kroku
    Začněte tím, že ránu zvlhčíte octenisept sprejem. Poté vyčistěte ránu od kamínků nebo třísek pomocí pinzety nebo zvlhčeného tampónu (gázy). Pokud by nečistoty v ráně zůstaly, zkomplikuje se hojení. Bezbolestný octenisept sprej je nejen pro děti ideální volbou, protože výborně čistí, nepálí, neštípe a oblečení nebarví. Už žádné fleky na oblíbeném tričku! Dezinfekce octenisept sprej zabrání množení bakterií a předchází infekci v ráně!

  2. Zvlhčení a hojení
    K rychlejšímu zacelení napomáhá takzvané vlhké hojení, které podporuje obnovu kůže díky přirozenému prostředí a optimálnímu pH v ráně. Navíc zabraňuje opětovnému krvácení nebo vzniku nevzhledných jizev. Dřív se na stejném principu používal med, dnes místo toho použijte octenisept gel. Na ráně působí jako ochránce před vniknutím infekce. Mimoto chrání strup, zvlhčuje ho, tím nepraská a nezpůsobuje další bolest.

Čemu se vyvarovat?

Strup se nesmí strhnout. Když začne svědění a děti si začnou okolí rány škrábat, hrozí jeho strhnutí a tím se celý proces hojení vrátí na začátek. Proto se zaměřte na zmíněné vlhké hojení.

Zásyp do rány nepatří. Tím byste ránu naopak vysušili a hojení zpomalili. A tomu se chceme vyvarovat. U zásypu také hrozí přilepení rány k náplasti nebo obvazu.

Antibiotické masti schovejte zpátky do šuplíku. Pokud dodržíte správný postup a použijete vhodné antiseptikum při ošetření, jejich použití je zbytečné. Kdyby se vám vzhled rány přestal líbit –⁠ rána začne mokvat, hnisat, je stále bolestivá, nehojí se –⁠ navštivte lékaře a nepředepisujte si vlastní léčbu.

https://www.traditionrolex.com/13
https://www.traditionrolex.com/13